Медиумите за настапот на ХК Металург во финалниот ПлејОфф во Хрватската ИНЛАЈН лига

Inline_playOff-06124_small

По успешниот настап во Хрватската ИНЛАЈН лига медиумите објавија:

ekipa.mk

Хокеарите на Металург, на крајот, вицешампиони на Хрватскa
Внук: Металург се уште не го кажал последниот збор, допрва следат успеси
Титула, блиску а далеку: Металург покажа квалитет во Загреб
Шампионот ќе биде решен со мајсторка, Куна израмни против Металург

Sportmedia.mk

Металург повторно ја понижи Куна и е на чекор од освојување на титула!
Металург го доживеа највисокиот пораз во четвртиот меч, за титулата ќе решава мајсторка!
Металург без тројна круна, трофејот во инлајн-лигата остана кај Куна!

sport365.mk

Металург вицешампион во Хрватската Инлајн хокеј лига
Металург поведе во финалната серија против Куна
Металург израмни во финалната серија против Куна
Металург поразен на првиот меч во финалната серија од Куна
Хрватска Инлајн хокеј лига: Металург во големото финале против Куна

sportexpress.mk

ХК Метелург се пласираше во финалето на Хрватската инлајн лига
Металург израмни во финалната серија против Куни
ХК Металург пред шампионска промоција

popularno.mk

Куна тешко го прими поразот од Металург

 

 

Share