Хокеј на мраз

vardar

ХК Вардар се враќа во игра

Младите хокејари на Вардар со три победи и многу искуство се вратија од Бугарија

 23 март 2017 gol .mk

повеќе

logoIIHF

ХОКЕЈ ВО МАКЕДОНИЈА 1969 година

На денешен ден 24 фебруари во далечната 1969 во Скопје се одржа светското првенство во хокеј на мраз Ц група.

Натпреварите од Суботица во живо

Сите натпревари во живо на следниов линк

http://www.sportuzivo.tv/v2/

DSC_2198

Трет круг BIHL во Суботица

Од петок до недела во Суботица ќе се одигра третиот турнир од Балканската хокеј лига.

Следете во живо BIHL

Следете ги натпреварите на следниот линк

ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО

PlakatAjdeDaIgrameHokej_Glavna

Ајде да играме хокеј

На 6 декември 2015 година во периодот од 13:00 до 15:00 часот на лизгалиштето во Спортскиот центар Борис Трајковски во организација на СЦ Борис Трајковски и Хокеј Федерацијата на Македонија ќе се одржи отворен ден на хокејот на мраз.

IGrajHokej

IceFestivalLogo

Skopje Ice Festival 2015

Во рамките на прославата на денот на ослободувањето на градот Скопје 13 ноември традиционално се одржува SKOPJE ICE FESTIVAL 2015©  кој е подржан од градот Скопје и ќе се одржи од 13 – 15 ноември.