Хокеј на мраз

vardar

ХК Вардар се враќа во игра

Младите хокејари на Вардар со три победи и многу искуство се вратија од Бугарија

 23 март 2017 gol .mk

повеќе

Add_PavleGolovski018

Скопска хокеарска легенда

Чичко Павле има 75 години и е вљубеник во мразот и звукот на лизгалките, гостин на skopjeinfo.mk повеќе

Trening HK Vardar-0027

Младите категории во сезоната 2016-2017

Младите категории на ХОКЕЈ КЛУБОТ ВАРДАР од Скопје на тренинг на ВИП лизгалиштето при СЦ Борис Трајковски од Скопје

logo-hk-vardar_dukser_belo_web

Школа за хокеј на мраз 2016

Почнува новата сезона, со тренинзи почнуваме во понеделник на 28 ноември 2016 во 19:00, на ВИП арената Борис Трајковски.
Тренизнзите се во следните термини:
понеделник од 18:00 до 20:00
вторник од 18:00 до 20:00
четврток од 18:00 до 20:00
петок од 18:00 до 20:00

Тренингот се состои од два дела и тоа од 18:00 почнува OFFICE тренинг – загревање, а од 19:00 на мраз.

2016WM_news390

Светско Првенство 2016

Се за светското првенство 2016 година

Распоред на натпревари

Статистика

Тимови

logoIIHF

ХОКЕЈ ВО МАКЕДОНИЈА 1969 година

На денешен ден 24 фебруари во далечната 1969 во Скопје се одржа светското првенство во хокеј на мраз Ц група.

Натпреварите од Суботица во живо

Сите натпревари во живо на следниов линк

http://www.sportuzivo.tv/v2/