Балканска хокеј лига 2014 – 2015

HK Metalurg vs HK Dinamo

YouTube Preview Image
AMS pres hokej BAHAL liga 5

Пресс конференција во АМС на РМ

На 23 март 2015 во просториите на Агенцијата за млади и спорт се одржа пресс конференција по повод триумфот на ХК Металург во БАХЛ лигата.

Shampioni

Металург ја освои шампионската титула во БАХЛ

Екипата на Металург со упедлива победа над Динамо Софија ја  ја потврди шампионската титула во регионалната БАХЛ лига. Пиратите во ова натпреварување уште еднаш ја потврдија својата класа, совладувајќи го домашниот тим со резултат 6-2, по периоди (2-0, 1-0, 3-2).

Metalurg_IceDevils-3705

Хокеарите на Металург остварија и трета победа во Софија

Хокеарите на Металург и во третиот, последен натпревар за овој викенд во Софија, 

Metalurg_IceDevils-3669

Хокеарите на Металург ја демолираа НСА

Хокеарите на Метлург, кои вчера приредиjа вистинско изненадување, совладувајќи го актуелниот шампион во БАХЛ лигата, Ајс Девил, денеска остварија нова победа, овој пат над НСА со преубедливи 16-0 (4-0, 4-0, 8-0).

Metalurg_IceDevils-3724

Хокеарите на Металург го совладаа шампионот на Балканската лига

Хокеарскиот клуб на Металург, на најубав можен начин, со победа на гостински терен,
против актуелниот шампион Ајс девил, ја отвори новата сезона во БАХЛ лигата. Македонскиот претставник во оваа регионална лига со победа над актуелните прваци Ајс девил со 5-2 (1-0, 2-2, 2-0), приреди вистинско изенадување.

Hokej-web_utakmica

Започнуваат натпреварите во БАХЛ

Со почеток на 21 октомври Хокеј клубот металург ги започнува натпреварите во Балканската хокеј лига во Софија
24/10/2014 – петок – 20:50 – Ледени Ѓаволи – Металург
25/10/2014 – сабота – 19:00 – НСА – Металург
25/10/2014 – сабота – 20:30 – Ударник – Адмирал
26/10/2014 – недела – 08:30 – Металург – Дњепр
26/10/2104 – недела – 19:00 – Ледени Ѓаволи – Торпедо