Inline_playOff-06217

Куна тешко го прими поразот од екипата на Металург

Екипата на Металург со импресивна игра како во одбраната така и во нападот дојде до висока победа над Куна со што ги налути Хрватите кои што не се навикнати често да губат, со оглед дека ова беше нивниот прв сезонски пораз.

Inline_playOff-06124_small

Медиумите за настапот на ХК Металург во финалниот ПлејОфф во Хрватската ИНЛАЈН лига

По успешниот настап во Хрватската ИНЛАЈН лига медиумите објавија:

DSC06154

ХК Металург пред шампионска промоција

Хокеарите на Металург се наоѓаат пред нов голем успех .Го  извојуваа  третиот натпревар од финалната серија во Хрватскиот инлајн шампионат.

Inline_playOff-06281

Куна тешко го прими поразот од Металург

Екипата на Металург со импресивна игра како во одбраната така и во нападот дојде до висока победа над Куна со што ги налути Хрватите кои што не се навикнати често да губат, со оглед дека ова беше нивниот прв сезонски пораз.

Inline_playOff-06350

ХК Металург со тесен пораз од Куна ја започна финалната серија

Хокеарите на Металург со минимален пораз од актуелниот хрватски шампион Куна од 5-3

( 2-1, 1-0, 1-1, 1-1) ја отворија финалната серија во Хрватската инлаин лига.

metalurg_003

ХК Металург го „смачка” загребски Динамо

Хокарите на Металург по двата полуфинални натпревари многу лесно и убедливо се пласираа во големото финале во Хрватската инлајн лига, откако и во вториот натпревар од полуфиналната серија многу лесно и убедливо славеја против екипата на Динамо Загреб со резултат од 9:6 (4:1,2:0,2:2,1:3).

HK Metalurg vs HK Dinamo

YouTube Preview Image